Transporti brenda Tiranës është falas dhe vjen brenda disa orëve.

Jashtë Tiranës kushton 200 Lekë
Porosia ju vjen brenda 24-48 orëve.

Transporti në Kosovë dhe Maqedoni kushton 5 Euro.
Porosia vjen brenda 5-7 ditëve

X

Faleminderit që zgjidhni CONNECTA

Router Interneti WiFi Xiaomi

Router Interneti WiFi Xiaomi X
+
-
=

?
Porosit Tani

Router Interneti WiFi Xiaomi

Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi
Router Interneti WiFi Xiaomi

Router Interneti WiFi Xiaomi

PERSHRKIMI I PRODUKTIT

EMRI : ROUTER INTERNETI WIFI

MARKA : XIAOMI 

MATERIALI : ABS

NGJYRA : E BARDHE

PERMASAT : 188mm x 100.5mm x 175mm

SPECIFIKAT : CPU : MT7628DA / ROM : 16MB / RAM : 64MB

FREKUENCA E SINJALIT : 2.4 GHz ( DERI NE 300 Mbps ) DHE 5GHz ( DERI NE 867Mpbs )

SIGURIA E WIRELESS : ENKRIPTIM WPA - PSK / WPA2 - PSK

TEMPERATURA E SUPORTUAR GJATE OPERIMIT : 0 - 40°C

LAGESHTIA E SUPORTUAR GJATE OPERIMIT : 10% - 90%

TEMPERATURA E SUPORTUAR GJATE MAGAZINIMIT / RUAJTJES : -40° - 70°C

LAGESHTIA E SUPORTUAR GJATE MAGAZINIMIT / RUAJTJES : 5% - 90%

KONSUMI I ENERGJISE : 3.57W

VECORI : MI ROUTER 4A
ROUTER ME SHPEJTESI TE LARTE AC1200
4 ANTENA TE JASHTME
MEMORIE E MADHE 64 MB PER LIDHJE TE QENDRUESHME TE 64 PAJISJEVE
KONTROLLO NE DISTANCE NEPERMJET APLIKACIONIT
PARANDALIMI I AKSESIT TE PAAUTORIZUAR
KONTROLLI PRINDEROR

SHIJONI NJE SHPEJTESI TE DYFISHTE PA TEL PREJ 1167 MBPS PER NJE PERVOJE ME TE SHPEJTE DHE ME TE QETE NE INTERNET
DERI 300 Mbps NE FREKUENCEN 2,4 GHZ DHE DERI NE 867 Mbps NE FREKUENCEN E PASTER KRISTAL 5 GHZ, SHPEJTESIA MAKSIMALE ME VALE ESHTE DERI NE 1167 Mbps. FREKUENCA 2,4 GHZ OFRON TRANSMETIM NE DISTANCA ME TE MEDHA, ME MBULIM ME TE MIRE DHE DEPERTIM ME TE MIRE NEPER MURE; FREKUENCA 5GHz ADAPTON TEKNOLOGJINE 802.11AC ME ME PAK NDERHYRJE DHE SHPEJTESI ME TE LARTA PER NJE PERVOJE ME TE QETE DUKE PARE VIDEO HD DHE DUKE LUAJTUR LOJERA ONLINE ME SHUME LOJTARE.

LIDHJE INTELIGJENTE, PASI TE HAPET FUNKSIONI I TIJ NE APLIKACION, NUK KA ME ASNJE KONFUZION SE ME CILIN TE LIDHENI
MI ROUTER 4A SUPORTON SMART CONNECT, DUKE OFRUAR FREKUENCA 2.4 GHZ DHE 5 GHZ NEN NJE EMER WI-FI, NUK KA ME KONFUZION SE CILI RRJET WI-FI PER T'U LIDHUR ME 2.4 GHZ OFRON PERFORMANCE ME TE MIRE PERMES MUREVE, NDERSA 5 GHZ OFRON SHPEJTESI ME TE LARTA, FREKUENCA ZGJIDHET AUTOMATIKISHT NGA NJE TERMINAL I BRENDSHEM I DYFISHTE.

4 ANTENA TE JASHTME NE MENYRE QE SINJALI TE KALOJE ME MIRE NEPER MURE
4 ANTENA TE JASHTME TE GJITHANSHME, TE TESTUARA ME SAKTESI DHE ME NJE STRUKTURE DHE KONFIGURIM TE BRENDSHEM TE PROJEKTUAR ME KUJDES PERMIRESOJNE SHUME PERFORMANCEN E TRANSMETIMIT, EDHE NE MJEDISE KOMPLEKSE.

PERFORCUES I INTEGRUAR I SINJALIT, DUKE SIGURUAR NJE SINJAL TE MIRE WI-FI DHE MBULIM TE GJERE
ÇIP ME FREKUENCA 2,4 GHZ DHE 5 GHZ INTEGRON PA DHE LNA.PA (PERFORCUESI I ENERGJISE) FORCON NE MENYRE EFEKTIVE FUQINE E TRANSMETIMIT TE SINJALIT, NDERSA LNA (PERFORCUES ME ZHURME TE ULET) MUND TE PERMIRESOJE NDJESHMERINE E MARRESIT TE SINJALIT LEJON QE SINJALI TE TRANSMETOHET NE DISTANCA ME TE MEDHA, ME DEPERTIM ME TE MIRE NEPER MURE DHE MBULIM ME TE GJERE.

NE EPOKEN E SHTEPISE INTELIGJENTE, TE KESH ME SHUME PAJISJE TE LIDHURA KERKON NJE LIDHJE TE QENDRUESHME RRJETI
MI ROUTER 4A KA NJE MEMORIE TE MADHE 64 MB SIGURON STABILITETIN E TRANSMETIMIT TE TE DHENAVE DHE LIDHJEN E QENDRUESHME TE ÇDO PAJISJEJE AKSESI.

NJE ALGORITEM INTELIGJENT I KORRIGJIMIT TE GABIMEVE PERMIRESON SINJALET E DOBETA PER TRANSMETIM ME TE QENDRUESHEM DHE EFIKAS
FREKUENCA 5 GHZ MBESHTET ALGORITMIN E KORRIGJIMIT TE GABIMIT LDPC (KODI I KONTROLLIT TE BARAZISE ME DENSITET TE ULET) PER TE PERMIRESUAR AFTESITE KUNDER BLLOKIMIT GJATE TRANSMETIMIT TE TE DHENAVE MBULIMI I SINJALIT WI-FI I PERMIRESUAR NDJESHEM PER EFIKASITET TE PERMIRESUAR NE TRANSMETIMIN E TE DHENAVE.


MENAXHONI ME LEHTESI KOHEN QE FEMIJET KALOJNE NE INTERNET DHE PERMBAJTJEN NE TE CILEN ATA AKSESOJNE, PER T'U SIGURUAR QE ATA MBAHEN TE SIGURT NE INTERNET
MENAXHONI NE MENYRE EFEKTIVE KOHEN E FAMILJES SUAJ NE LINJE DUKE VENDOSUR SASINE E KOHES QE NJE PAJISJE MUND TE JETE NE LINJE DHE FAQET E INTERNETIT NE TE CILAT MUND TE AKSESOHEN. E KOMBINUAR ME FUNKSIONIN INTELIGJENT TE KUFIRIT TE SHPEJTESISE, SHPEJTESIA E SECILES PAJISJE AKSESI MUND TE KUFIZOHET PER TE SHMANGUR MBINGARKESEN E RRJETIT TE SHKAKTUAR NGA PAJISJE INDIVIDUALE.

NJOFTOHUNI NE TELEFONIN TUAJ KUR PERDORUES TE PAAUTORIZUAR HYJNE NE WI-FI DHE BLLOKOJINI ATA MENJEHERE
KUR NJE PAJISJE E PANJOHUR PERDOR SINJALIN WI-FI PA LEJE, APLIKACIONI MI WIFI MUND TE DERGOJE NJE NJOFTIM PER TE INFORMUAR PERDORUESIN SE NJE PAJISJE E RE ESHTE LIDHUR.


APLIKACION INTELIGJENT QE OFRON FUNKSIONE TE GJERA DHE TELEKOMANDE
APLIKACIONI MI WIFI PERFSHIN SHUME FUNKSIONE PRAKTIKE, TE TILLA SI OPTIMIZIMI I WI-FI DHE PARANDALIMI I AKSESIT TE PAAUTORIZUAR. APLIKACIONI JU BEN TE LEHTE MENAXHIMIN E RUTERIT DHE PAJISJEVE TE TIJ TE AKSESIT, DUKE OFRUAR TELEKOMANDE NE ÇDO KOHE, KUDO.
HAPNI APLIKACIONIN MI WIFI PER TE KONTROLLUAR SHUME FUNKSIONE TE TJERA PRAKTIKE TE DISPONUESHME.

  • OPTIMIZIMI I WI-FI - MONITORIMI ME NJE KLIKIM PER TE PERMIRESUAR PERFORMANCEN E RRJETIT
  • PARANDALIMI I AKSESIT TE PAAUTORIZUAR - BLLOKIM PROAKTIV PER TE ELIMINUAR RREZIKUN E AKSESIT TE PAAUTORIZUAR NE RRJET
  • MENAXHIMI I PAJISJES - VENDOSNI PER SA KOHE MUND TE LIDHEN PAJISJET ME INTERNETIN DHE FAQET E INTERNETIT NE TE CILAT MUND TE QASEN
  • MODALITETI I SHENDETSHEM - FIK WI-FI NE NJE KOHE TE CAKTUAR PER TE INKURAJUAR ZAKONE TE SHENDETSHME
  • ASISTENTI I PERDITESIMIT - ZBULON AUTOMATIKISHT PERDITESIMET PER T'U SIGURUAR QE KENI PERVOJEN ME TE MIRE

SHTRESE EKOLOGJIKE PER TE MBROJTUR MJEDISIN
SI KUTIA, ASHTU EDHE PAKETIMI I MI ROUTER 4A JANE BERE NGA MATERIALE TE RICIKLUESHME DHE MIQESORE ME MJEDISIN QE REDUKTOJNE DEMTIMET MJEDISORE NE MENYRE QE TE MUND TE MBROJME PLANETIN TONE TE ÇMUAR.

DIZAJNI I THJESHTE VENDOSET LEHTESISHT NE ÇDO SHTEPI
TRUPI I RUTERIT KA NJE FORME GJEOMETRIKISHT ELEGANTE DHE NJE GUASKE TE QENDRUESHME PLASTIKE TE BARDHE MAT, PA VESHJE, E CILA PERSHTATET ME SHTEPINE.

Cmimi real Lek 5,700 Oferte Lek 4,500 Ulje 21%
/

Transporti brenda Tiranes eshte falas ndersa jashte Tirane kushton 200 Leke.

-Porosia ju vjen brenda 24-48 Oreve.

Transporti ne Kosove dhe Maqedoni kushton 5 Euro.

-Porosia vjen brenda 5-7 Diteve

  • Produkt origjinal
  • Cilësi e lartë
  • Pagesa në dorëzim të produktit
  • Ne gjendje, gati per transport
  • Ne pritje
Blini super lehtë me WhatsApp
Te tjera nga Adaptor
Adaptor Karikimi 2.1A me Kabell Karikimi Lightning / Micro & Type-c 1m
remax
Lek 800
Oferte
Adaptor Audio 2 në 1 Aux dhe Lightning Moxom
moxom
Oferte Lek 1,000 Cmimi real Lek 1,600 Ulje 38%
Oferte
Adaptor Audio 2 ne 1 Type-c ne Type-c + AUX
baseus
Oferte Lek 800 Cmimi real Lek 1,200 Ulje 33%
Oferte
Adaptor Audio Lightning (iPhone) 3 në 1 BASEUS
baseus
Oferte Lek 4,200 Cmimi real Lek 5,200 Ulje 19%
Oferte
Adaptor Audio Aux në iPhone Baseus
baseus
Oferte Lek 1,900 Cmimi real Lek 2,700 Ulje 30%